День Цивільного захисту
З 25-29 квітня у Таборівському ліцеї проведені заходи до Дня цивільного захисту з метою практичного закріплення учасниками освітнього процесу теоретичного матеріалу з питань особистої безпеки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.
Особливої актуальності знання з цивільного захисту набувають під час війни, адже нині від кожної людини в Україні залежить безпека життєдіяльності та стабільного перебування у безпечних зонах. Діяльність з питань захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій є
відповідальною та надважливою місією людства, адже: «Кожен має право на захист свого життя і здоров’я від наслідків аварій, катастроф, пожеж, стихійного лиха».
Проведено практичну перевірку здатності працівників та учнів ліцею правильно та чітко діяти при виникненні надзвичайних ситуацій; відпрацювання працівниками та учнями правил використання засобів індивідуального захисту; формування та розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей, відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності, самовідданості під час дій у надзвичайних ситуаціях.
Для учнів та працівників ліцею проведено наступні заходи:
1. Дано Ввідну №1 «Виникнення пожежі. Пожежа в кабінеті хімії.»
2. Здійснено евакуацію учнів та працівників ліцею.
3. Проведено урок у 4 класі з предмету «Я досліджую світ» на тему : «Поведінка дітей у надзвичайних ситуаціях воєнного стану вдома або на вулиці».
4. Проведено урок у 6 класі з предмету «Здоров’я, безпека, добробут» на тему: «Надзвичайні ситуації та відповідні дії у разі виникнення».
5. Проведено тематичну годину спілкування на тему «Безпека людини під час воєнного стану. Рекомендації, практичні поради» (в усіх класах).
6. Проведено урок з предмету «Захист України» на тему: «Правила безпечної поведінки в умовах наявності мін та вибухонебезпечних предметів. Алгоритм дій при виявленні мінно-вибухового пристрою.» (10-11 клас)
7. Проведено уроки за темами:
- в 1-4 класах: «Абетка безпеки», «Правила поведінки під час повітряної тривоги», «Небезпеки війни»;
- в 5-8 класах: «Екстрена валіза. Що потрібно мати на випадок евакуації»; «Небезпечні знахідки»;
в 9-11 класах: «Мінна небезпека. Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами», «Порядок дій при аварії на АЕС, застосування хімічної зброї».
8. Проведено змагання серед учнів 10 та 11 класів з використання ЗІЗ, подолання смуги перешкод та надання домедичної допомоги.
9. Проведено класними керівниками виховні години, присвячені 39-річниці Чорнобильської аварії.
10. Проведений конкурс малюнків на тему: «Безпека людини: це повинен знати кожен».
11. Проведено навчання представниками міжнародної гуманітарної організації MAG для працівників школи на тему:”Як діяти при небезпеці збройного конфлікту.»